Valencie 55+

Valencie 55+

Valencijský region se nachází na jihovýchodě Španělska. Oblíbené místo ve středomoří se chlubí bezpočtem nádherných pláží, které jsou známé svou přirozeností a kvalitou po celé Evropě. Kromě těchto pláží s jemným pískem a čistou vodou zde také naleznete hory, které nabízejí krásné scenérie (jako Pic Montdúver nebo Barranc de l'Infern).

Hlavní město regionu je Valencie a je právem považována za jedno z nejkrásnějších měst v celém Španělsku. Podobu města po staletí formovaly vlivy různých kultur, jež zde vládly: Římané, Vizigóti, Muslimové nebo Aragonci zanechali v tváři města znatelnou stopu. Z nesčetných historických a kulturních zajímavostí lze jmenovat např. místní katedrálu se slavnou zvonicí Miguelete, baziliku de los Desamparados nebo Město vědy a umění s Oceánografickým muzzem.

Ve Valencii se zrodil pokrm paella, který je v současné době rozšířený po celém Španělsku. Tu nejlepší můžete nalézt v restauracích kolem pláže Malvarosa. Je to španělská specialita z rýže a kuřecího či králičího masa, nebo ryb a mořských plodů. Připravuje se na velké pánvi a už samotný kulinářský proces je úžasným zážitkem.

 

 

Letáček je ke stažení v souboru .pdf ( program Adobe Reader pro otev ření letáků - zdarma ke stažení ZDE)