Rhodos, Karpatos, Samos, Skiathos, Skopelos pro seniory 55+

Rhodos, Karpatos, Samos, Skiathos, Skopelos 55+

RHODOS

Na Rhodu neleznete od všeho trochu – jsou zde místa žijící turistickým ruchem, kde Vám nabídnou jakoukoliv myslitelnou zábavu, a zároveň jsou zde místa, kam turistický ruch ještě nezavítal a kde je překrásná pustá příroda a nedotčené pláže. Ty jsou zde velmi rozmanité, obzvláště celé západní pobřeží, kde naleznete pláže písečné, písčito-oblázkové i oblázkové. Pláže na severní straně jsou z menších či větších oblázků.

Hlavní město Rhodos je živé přístavní město patří mezi nejkrásnější místa ostrova. Jeho dominantou jsou středověké hradby s několika branami, které jsou dlouhé asi 4 km, a staré město s impozantní budovou paláce Velmistrů. Malebné uličky staré části města lákají turisty k prohlídce obchůdků nebo k příjemnému posezení v tavernách. Za návštěvu stojí především známá Rytířská ulice, Turecká čtvrť a přístav Mandraki. Sami se přesvědčíte, že stará část města patří právem ke světovému kulturnímu dědictví organizace UNESCO.

SAMOS

Samos si nemůže naříkat na nedostatek zeleně a společně se zlatobílými plážemi a tyrkysovým mořem láká k dovolené.  Necelé 2 kilometry od ostrova Samos se nachází  Kromě památek a krásné přírody se ale na Samos jezdí hlavně za odpočinkem na pláži. Přes 150 kilometrů pobřežílemuje šňůra letovisek, ze kterých si stačí už jen vybrat to, které přesně zapadne do vaší mozaiky dokonalé dovolené.

SKIATHOS

Skiathos se v porovnání s jinými řeckými ostrovy řadí mezi ty menší s rozlohou jen 61 km2. Ač je to neuvěřitelné, jediná silnice spojující letiště na severovýchodě ostrova s jihozápadním pobřežím měří pouhých 17 kilometrů. Zato však zde jeho návštěvníci najdou neuvěřitelné přírodní scenérie a desítky překrásných rozmanitých pláží. Vegetace pokrývá téměř celý ostrov, tisíce borovic a olivovníků či vinohrady dotvářejí unikátní barevné kombinace, které nadchnou každého cestovatele. Severní pobřeží ostrova je skalnaté tvořené mnoha jeskyněmi a několika přírodními zátokami, kam se dostanete pouze lodí. Nejznámější pláž Lalaria je doslova zaříznutá do skalnatého pobřeží. Jihovýchodní pobřeží ostrova je více přístupné a najdete zde většinu turistických letovisek včetně hlavního města ostrova, přístavu Skiathos.

SKOPELOS

Kouzelný ostrůvek Skopelos, ležící nedaleko pevninského Řecka a spadá do egejského souostroví Sporady proslaveného natáčením známého muzikálu Mamma Mia. Je údajně nejzelenějším ze všech řeckých ostrovů. Majestátní skaliska pokrytá hustě borovými lesy zdvíhající se do mohutných výšin, travnaté pláně protnuté bílými cestičkami, malebná platanová údolí a barevné vinice společně se sady mandlovníků, olivovníků a ovocných stromů prosycených omamnou vůní květů a plodů – ty všechny jsou toho jasným důkazem.

KARPATHOS

Příroda na Karpathosu je divoká, nespoutaná a není zdaleka tolik dotčená turismem jako jiné řecké destinace. Pláže jsou na ostrově Karpathos pokryté převážně pískem, často hrubším, nebo oblázky. Většina ubytovacích kapacit  se nachází v hlavním městě Pigadii, dále v Amopi a velmi oblíbené, hlavně pro své pláže a pohodovou atmosféru je středisko Lefkos na západním pobřeží. V neposlední řadě, jak Karpáthos získává na popularitě, se rozšířila nabídka o tradiční vesnici Arkassa a o oblast Aphiartis, což je zdejší ráj surfařů.

 

 

Letáček je ke stažení v souboru .pdf ( program Adobe Reader pro otev ření letáků - zdarma ke stažení ZDE)