Lefkada

Detail destinace

Lefkada Řecko - transparent

za cenu .

Počasí:

Dnes Počasí v Lefkada - transparent 26° C Zítra Počasí v Lefkada - transparent 21 - 27° C26.9. Počasí v Lefkada - transparent 19 - 28° C
27.9. Počasí v Lefkada - transparent 17 - 22° C28.9. Počasí v Lefkada - transparent 19 - 26° C29.9. Počasí v Lefkada - transparent 19 - 24° C
30.9. Počasí v Lefkada - transparent 18 - 21° C1.10. Počasí v Lefkada - transparent 17 - 19° C2.10. Počasí v Lefkada - transparent 18 - 22° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Řecký ostrov Lefkáda je jedním z nejkrásnějších Jónských ostrovů. Návštěvníkům má rozhodně co nabídnout: krásné počasí, pověstné pláže, průzračné moře a bohatý noční život se spoustou restaurací a barů. Ostrov leží u západního pobřeží Řecka, k němuž je připojen plovoucím mostem. Na Lefkádě panuje typické středomořské klima. Horká léta a studené zimy, zejména v horských oblastech.

AGIOS NIKITAS

Malebná vesnička Agios Nikitas s pěknou pláží se nachází na ostrově Lefkada, a to na jeho severozápadním pobřeží, necelých 15 kilometrů od hlavního města. Dříve obyčejná rybářská osada, dnes oblíbené turistické letovisko, které se však snaží si zachovat svůj původní ráz, je obklopeno sytě zelenými kopci a skalními útvary. Díky této scenérii spojující barvy moře, lesů a pláží patří k nejkrásnějším oblastem na ostrově vůbec. Ve vesnici, kterou tvoří víceméně jedna hlavní třída s rozkošnými kamennými domky v těsné blízkosti, najdete řadu obchůdků, barů, kaváren, restaurací ataveren, které nabízejí vše potřebné od suvenýrů přes potraviny a hotové pokrmy. Nicméně pokud zatoužíte po něčem víc, naskočte na autobus a nechte se dovézt do nedalekého hlavního města. Okolí protnuté kopci, skalami, údolími, vodopády, loukami a lesy vybízí k pěší turistice. Transfer z letiště: cca 30 minut.

NIKIANA

Nevelké letovisko a malebná rybářská vesnička Nikiana se nachází na východním pobřeží ostrova Lefkáda, zhruba na půli cesty mezi letovisky Ligia a Perigiali. Krásná modř odrážející se díky paprskům slunce od hladiny moře a zelení olivovníků a cypřišů prosycené kopce potěší nejen vaše oči, ale nabijí vás klidem a energií. Pláže jsou zde různorodé machází se zde ale převážně písečné a oblázkové. Co mají však všechny společné, je krásně čistá a průzračná voda. V místě funguje několik restaurací, kaváren a barů, z nichž některé jsou umístěny při pobřeží a poskytují tak příležitost k příjemnému posezení za šumění mořských vlnek a pozorování cvrkotu v přístavu.Transfer z letiště: cca 35 minut.

LIGIA

Letovisko Ligia je klidnou rybářskou vesničkou, která se čím dál tím více stává oblíbeným cílem turistů. V centru vesničky s tradiční řeckou atmosférou najdete různé restaurace servírující tradiční jídla řecké kuchyně i výběr ryb, obchody a bary. Pokud vám více vyhovuje rušnější život, můžete navštívit hlavní město Lefk as vzdálené 5 km či živé turistické letovisko Nidri vzdálené 10 km. Na obě místa se pohodlně dostanete místní autobusovou dopravou.Transfer z letiště: cca 30 minut.

NIDRI

Střední část východního pobřeží, ve které se obě letoviska nacházejí, je tvořena úzkými oblázkovými plážemi s pozvolným vstupem do moře. Z pláží se nabízí pěkný výhled na blízké ostrovy a ostrůvky, z nichž nejznámější je bezesporu soukromý ostrůvek Skorpios patřící rodině Onassisů. Na straně opačné, směrem do vnitrozemí, upoutá členité pohoří sahající do výšky až 1 100 m. Letoviska díky svému pěknému okolí, nabídce společenské zábavy a vodních sportů patří mezi nejvyhledávanější pobytová místa na letoostrově. Perigiali je vhodné pro strávení spíše klidné dovolené, naopak zábavu nabízí sousední letovisko Nidri. Koupání je ideální pro všechny věkové skupiny. Transfer z letiště: cca 45 minut.

VASILIKI

Ráj surfařů a vodních sportovců vůbec – tak by se ve stručnosti dal označit resort zvaný Vassiliki, který se nachází v rozlehlé zátoce na zeleném jižním pobřeží ostrova Lefkada. Přestože šlo původně o vcelku obyčejnou rybářskou vesničku, dnes jde o rekreační středisko se vším všudy, dokonce se řadí k těm nejoblíbenějším na ostrově. Místní hlavní pláž je dlouhá, formovaná vrstvou kamínků a oblázků, ale najdete tu i písčité lokality, vždy s příjemným a mělkým vstupem do teplého moře. Jestliže zatoužíte být trochu dál od davů turistů, vyrazte do okolí. Tam najdete ukryty menší, intimnější pláže. Polohou je Vassiliki vhodné také jako výchozí místo pro výlety autem či na motocyklu na jedinečné pláže západního pobřeží. Transfer z letiště: cca 1 hodinu.