Menorca pro seniory

Menorca 55+

Menorca je přírodní ráj, ostrov piniových hájů, pastvin a bujných zahrad. Příznivé vlhké klima proměnilo menší sestru Mallorcy doslova v botanickou zahradu – „zelený ostrov“ baleárského souostroví. Ostrov, na který se nezapomíná. S romantickými vyhlídkami, pobřežními zákoutími, každodenní nekonečnou siestou… A samozřejmě úžasně čistým mořem.

Počasí na Menorce přidává ostrovu na šarmu. Zdejší středomořské podnebí dodává krajině zeleň po celý rok a vody omývající ostrov vás oslní svou sytě modrou barvou. Po celý rok je na Menorce mírné podnebí s průměrnou roční teplotou 17 ºC. Každé roční období však nabízí něco hezkého. Na jaře se Menorca promění na květinový ráj. Duben a květen jsou nejlepší k malebným procházkám po ostrově. Podzim přichází na Baleáry mnohem pozdeji než u nás. Je to velmi teplé období a také moře má ještě teplou vodu. V této době všude na ostrovech dozrávají citrusové plody.

Hotel Blanc Palace se nachází na západní části ostrova Menorca v klidném a bezpečném prostředí obklopeném přírodou. Přímo z hotelu je vstup na malebnou pláž zátoky SaCaleta s bílým pískem a průzračným mořem, kde je pozvolný vstup do vody. V okolí hotelu jsou obchůdky a jen přibližně 1 km od hotelu leží historické centrum Menorky – malebná Ciutadella. Hotel je oblíbeným cílem pro rodiny s dětmi, areál hotelu je vybaven dětským hřištěm, brouzdalištěm a tobogánem.

Hotel Xaloc Playa s klidnou a přátelskou atmosférou se nachází v letovisku Punta Prima na jihovýchodním pobřeží Menorky, nachází se 9 km od hlavního města Mahonu(dobré autobusové spojení). Hotel je situovaný 50 m od pěkné pláže s bílým pískem s lehátky a slunečníky v ceně hotelu.

Hotelový komplex Club Hotel Aguamarina je situován na severu ostrova v jedinečném prostředí zátoky Arenal d’en Castell, je obklopen zelení a jen pár metrů od prostorné písečné pláže. Transfer z letiště v Mahónu do hotelu je cca 25 km. Hotelový je zasazen do udržované zahrady a skládá se ze dvou budov, několika bazénů a sportovišť. Hotel nabízí krásné výhledy na záliv Arenal d’en Castell.

 

 

letecky
starstarstarstar
Menorca nejen pro seniory
8 dní od 2.6.2019
Strava: Polopenze
Odlet: Praha
letecky
Pochod kolem Menorcy 55+
8 dní od 29.9.2018
Strava: Polopenze
Odlet: Praha

Letáček je ke stažení v souboru .pdf ( program Adobe Reader pro otev ření letáků - zdarma ke stažení ZDE)