Maďarsko - lázně Bükfürdö, Harkány a Tapolca; Slovinsko - lázně Snovikpro seniory 55+

Maďarsko - lázně Bükfürdö, Harkánya Tapolca; Slovinsko - lázně Snovik pro seniory 55+

MAĎARSKO:

Lázně Bükfürdö

Jedny z nejznámějších a nejoblíbenějších evropských léčebných lázní, otevřených plaveckých bazénů a zážitkových lázní a druhé největší maďarské lázně s nejmodernějším světem sauny a speciálním lékařským wellness střediskem se těší na vaši návštěvu v Bükfürdő s nabídkou perfektní relaxace pro všechny generace. Lázně umístěné na 14 hektarech jsou skutečným lázeňským komplexem se 32 bazény a vodní plochou přesahující 5200 m2.
Bazény jsou napuštěny léčivou vodou o teplotě 32 až 38 °C, plavecké bazény vodou teplou 26 až 28 °C a pro nejmenší jsou přichystána brouzdaliště, která mohou používat jen oni a kde se mohou vyřádit v bezpečném prostředí. Oba skluzavkové komplexy v lázních ve vás zdarma zanechají nezapomenutelné zážitky. Po koupeli si děti mohou chvíli hrát na nejmodernějším hřišti; dospělým toužícím po odpočinku jsou nabízena rozlehlá útočiště a pohodlná lehátka zcela zdarma. Milovníci pohybu jsou po celý rok očekáváni na sportovních hřištích (plážový volejbal, plážová házená, foot-tenis, badminton, plážový fotbal, streetball, stolní tenis) a při organizovaných sportech a zábavných programech.

ODKAZ NA TERMÁLNÍ LÁZNĚ: http://www.bukfurdo.hu/cs/lecive-lazne

Lázně Tapolca

O Tapolce se často mluví jako o městě jeskyní a vod.  Nachází se  11 km severně od Balatonu a 160 km od Budapešti. Městečko má více než 15 000 obyvatel a je ideálním místem pro odpočinek. Nabízí příjemné procházky kolem jezera s mlýnem, mnoho kulturních akcí, nebo také dobrodružství při objevování místní jezerní jeskyně na lodičkách.

Toto původně zemědělské město změnilo významně svůj ráz až na počátku dvacátého století, díky objevení jezerní jeskyně v roce 1903. Následovalo zpřístupnění části chodeb jeskyně veřejnosti a vybudování vyhlášených léčebných lázní. Kromě lázeňství je město známé také pěstováním vinné révy, která má vlivem bohatého vulkanického podloží, ideální podmínky pro svůj růst a nezaměnitelně tak ovlivňuje výslednou chuť vína.

Tapolca se nachází na pomezí přírodního balatonského parku Nemzeti Park, který byl v roce 2012 zařazen mezi Evropské geoparky UNESCO.

 

 

SLOVINSKO:

Lázně Snovik

Slovinsko je zemí mnoha neobyčejných přírodních a kulturních krás. Poznejte s námi jeho nedotčenou přírodu, majestátní Alpy či průzračné hladiny slovinských jezer Bled a Bohinj. Milovníci historie zajisté ocení i půvaby hlavního města Lublaň a “slovinských Benátek” – města Piran.

Každodenní zasloužený odpočinek pak nejdete v termálních lázních Snovik, které jsou od resortu vzdáleny maximálně 200 metrů. Okolí lázní je obklopeno krásnými zelenými lesy, které můžete objevovat díky množství turistických a cykloturistických tras.

Alpské termální středisko Terme Snovik se nachází v klidném prostředí lesů v srdci Kamnických a Savinjských Alp. Zároveň je ideálním výchozím bodem pro objevování a poznávání nejatraktivnějších turistických cílů Slovinska. Místní obyvatelé si všimli mimořádnosti termálních pramenů již před mnoha lety. Oficiálně pak byly uznány jako léčivé v roce 2008.  Teplota vody ve vnitřním bazénu je 32°C – 36°C. Prameny jsou bohaté na obsah hořčíku, vápníku a ostatních příznivě působících minerálů. Při léčbě je voda z termálního pramene využívána jak ke koupelím, tak i na pitné kúry. Příznivě a léčivě působí na pooperační stavy, revmatická onemocnění, bolest kloubů, artritidu, záněty sedacího nervu, zranění menisku a jako prevence osteoporózy.

 

 

autobus
starstarstar
Répce
4 dny od 4.10.2018
Strava: Polopenze
Odlet: -
autobus
starstarstarstar
Répce Gold
4 dny od 1.11.2018
Strava: Polopenze
Odlet: -