Korfu, Kos, Chalkidiki, Olymská riviéra, Peloponés a Atény pro seniory 55+

Korfu, Kos, Chalkidiki, Olymská riviéra, Peloponés a Atény 55+

KORFU

Nejčastěji je Korfu označováno jako „Smaragdový ostrov“. Je považováno za nejzelenější a zároveň nejkrásnější řecký ostrov. Celé pobřeží je poseté písečnými a oblázkovými plážemi, které jsou považovány za ty nejčistší na celém evropském kontinentu. Na své si přijdou milovníci klidu ale i milovníci aktivnější dovolené.

KOS

Řecký Kos, domov Hippokrata, patří k ostrovům rozlohou menším, avšak o to bohatším na pamětihodnosti a turisticky atraktivní lokality. Díky poměrně nížinatému povrchu je oblíbeným cílem všech, kteří se rádi vydávají na objevné pěší a cyklistické túry.  Atrakcí číslo jedna jsou však stále zdejší úžasné pláže, jimiž je olemována velká většina pobřežního území a které jsou nejčastěji pokryty pískem a omývány křišťálově čistou vodou.

CHALKIDIKI

Dovolená Chalkidiki na severovýchodním poloostrově Řecka patří mezi oblíbené cíle letní dovolené v Řecku. Chalkidiki má 850 km dlouhé, členité pláže, které patří mezi nejkrásnější v Řecku. Turisté zde najdou nádhernou přírodu, čisté moře i chutnou řeckou kuchyni. Mimo hlavní letoviska tu naleznete malé romantické písečné a oblázkové zálivy, poskytující nerušené soukromí. Hluboké lesy, které se často svažují až k pobřeží, nabízejí vhodný terén k horským túrám i kratším vycházkám a jsou bohatým zdrojem ozdravných silic.

OLYMPSKÁ RIVIRÉRA

Olympská riviéra rozkládající se pod bájnou horou Olymp je ideálním místem nejen pro rodinný zájezd do Řecka. Dovolená Olympská riviéra nabízí klidnou rodinnou dovolenou, kterou můžete prožít v letoviscích Nei Pori, Platamonas a Leptokaria. Při koupání v v teplých vodách Egejského moře a při pohledu na horský masiv Olympu, který se tyčí nad vámi, pochopíte, proč je Olympská riviéra považována za sídlo řeckých bohů a rodiště múz. Dovolená Olympská riviéra, to jsou skvělé podmínky pro turistiku a cykloturistiku. Na pobřeží Olympské riviéry se můžete věnovat také potápění.Lze odtud podnikat zajímavé výpravy, oblíbené jsou zejména lodní výlety, výstup na Olymp a výlet s prohlídkou klášterů Meteora.

PELOPONÉS

Peloponés neboli kolébka civilizace. Jak jinak bychom také mohli stručně nazvat tuto oblast, kde se nachází tak slavná místa počátků vyspělé společnosti jako Sparta, Mykény, Korint nebo Olympie? Nenechte se však mýlit. Nejde zdaleka jen o památky. Nechybí tu totiž ani krásné pláže a rekreační střediska, a tak je toto kouzelné místo dýchající historií ideální zejména pro ty, kteří rádi spojí příjemný odpočinek na pláži s poznáváním kultury a historie, která je skutečně všudypřítomná.

 

 

 

Letáček je ke stažení v souboru .pdf ( program Adobe Reader pro otev ření letáků - zdarma ke stažení ZDE)