Zakynthos, Kefalonie, Limnos, Thassos 55+pro seniory

Zakynthos, Kefalonie, Limnos, Thassos 55+

ZAKYNTHOS

Bujná zeleň, tyrkysové moře, písčité pláže, potápění s mořskými želvami, plavání v jeskyních, surfování, jachting, horské pěší túry, pohostinní obyvatelé, horké klima, množství kostelů, klášterů a historických památek...  Největší atrakcí ostrova jsou samozřejmě pláže. Těch je na Zakynthosu dostatek na to, aby si tu každý vybral tu pravou. Všem je společné krásné azurové moře, pestrá krajina v okolí, zlatavý písek a západy slunce, které doslova berou dech.

KEFALONIE

Krajina Kefalonie je až neuvěřitelně pestrá, plná vůní a barev, a společně s četnými památkami a kouzelnými plážemi láká každoročně tisíce návštěvníků. Zdejší pláže jsou proslulé hlavně čistotou vody a také její krásnou barvou, která  hraje několika odstíny modré a láká k vodním radovánkám. A i když je ostrov velmi oblíben, není tak přeplněn turisty jako jiné ostrovy, a tak pokud hledáte kompromis mezi relativně klidnou dovolenou na pláži, dostatkem příležitostí k výletům a zábavou, je Kefalonie tím pravým místem.

LIMNOS

Malebný ostrov Limnos, ač se pyšní velmi pestrým a členitým pobřežím bohatým na kouzelné zátoky a písčité pláže, nepatří k turisticky nejnavštěvovanějším místům Řecka. Na druhou stranu snad právě proto si stále udržuje svou nezaměnitelnou originalitu, původní ostrovní atmosféru a především krásnou, téměř nedotčenou přírodu. Ve skutečnosti tedy nabízí svým návštěvníkům mnohem více než jiné destinace, které často lákají jen na koupání v moři, opalování a aktivity na plážích.

THASSOS

Ostrov Thassos byl v řecké mytologii sídlem bájných Sirén, které svým tancem a zpěvem lákaly námořníky k návštěvě ostova. Dnes to je především čarovná krása místní krajiny, nádherné písečné pláže a romantické, liduprázdné zátoky, průzračně čisté moře, bohatá archeologická naleziště, malebné horské vesničky a pohostinnost místních obyvatel, která bezesporu učaruje i vám. Thassos je čarokrásný panenský ostrov a jak s oblibou dodávají místní, pravý ráj na zemi. Přezdívá se mu „zelený“ nebo „smaragdový“.

 

 

 

 

 

 

Letáček je ke stažení v souboru .pdf ( program Adobe Reader pro otev ření letáků - zdarma ke stažení ZDE)