Ibiza pro seniory 55+

Ibiza 55+

Ibiza, španělský ostrov ve Středozemním moři, který vás dozajista okouzlí svou atmosférou. Ibiza není jen ostrovem zábavy, jak je často prezentována v médiích, ale i ostrovem, kde naleznete nedotčenou přírodu, krásné pláže, moře s průzračnou vodou, ale také památky z dob minulých, z nichž některé jsou na seznamu světového kulturního dědictví Unesco.

Pláže na ostrově Ibiza patří k nejkrásnějším ve Středomoří. Pobřeží ostrova lemuje více než 60 pláží a každý si tu podle svých požadavků najde tu svou. Většina pláží na Ibize je písečná, některé jsou oblázkové, jedny jsou dlouhé a jiné zase ukryté v malách zátokách, kterým se tady říká "calas". Mnoho ibizských pláží pravidelně získává tzv. "modrou vlajku" za čistotu pláže a moře. Pláže v turistických rezortech jsou velmi dobře vybaveny a vyberete si tady z velkého množství rekreačních a sportovních aktivit.

Klima na Ibize je mírné, typicky středomořské a velmi příjemné. Ze všech Baleárských ostrovů má právě Ibiza nejvyrovnanější klima.Průměrná roční teplota se pohybuje mezi 14 - 21°C, slunce zde svítí více než 300 dnů v roce. Na jaře a na podzim jsou teploty velmi příjemné, ale častěji se objevují dešťové přeháňky, nejvíce prší v listopadu a prosinci. V moři se dá koupat někdy i v říjnu a začátkem listopadu, v říjnu teplota vody v moři dosahuje přes 20°C.

 

Letáček je ke stažení v souboru .pdf ( program Adobe Reader pro otev ření letáků - zdarma ke stažení ZDE)