Bulharsko, Malta, Turecko pro seniory

Bulharsko, Malta, Turecko 55+

Bulharsko leží v srdci Balkánského poloostrova. Je to země s rozmanitou přírodou a je to ideální cíl pro dovolené a prázdniny. Tato malá země má co nabídnout každému turistovi. Dlouhé léto, zlaté pláže, čistá jezera, horké minerální prameny či tisíciletá historická města. Stejně jako celá okolní krajina je samotné Černé moře nevšedně bohaté na přírodní krásy a kontrasty. Široké přímořské písčité pláže s jemným zlatým pískem (378 km) lemují malebné zálivy, ke kterým se pozvolna svažují hezké lesíky. Široké, otevřené a do moře se svažující pláže sousedí s malými romantickými zálivy, vysokými písečnými dunami, úchvatnými stěnami a útesy, smaragdově zelenými zátokami a rybářskými vesničkami.


Malta je středomořský ostrovní stát ležící 95 km na jih od Sicílie a 290 km východně od Tuniska. Tvoří jej obydlené ostrovy Malta, Gozo a Comino a několik neobydlených. Ostrovy jsou reliktem dřívějšího pozemského spojení mezi Afrikou a Evropou, které bylo před asi 11 000 lety přerušeno vzestupem mořské hladiny. Hlavním městem je Valleta, národní měnou je maltéská lira a dorozumíte se zde anglicky. Svým návštěvníkům nabízí směs moderního světa proslulého svými službami v oblasti cestovního ruchu a historických úseků různých období a jejich památek.


Turecko je zemí na křižovatce různých kontinentů, kultur a náboženství, je mostem mezi Evropou a Asii. Přírodní krásy, mnohotvárnost, bohaté historické dědictví, znamenitá turecká kuchyň, lákají množství turistů z celého světa.
V Turecku se nachází nepřeberné množství antických památek, např. starověké město Efez, horský Thermessos, lázeňské Hierapolis nebo památky v Istanbulu. Najdeme zde skalní města v Kapadokii, čarokrásné národní parky či proslulého Pamukkale, kde jsou soustavy travertinových bazénů, kaskád a vodopádů. Turecká příroda zkrátka ví, jak okouzlit.
Turecká riviéra stvořená pro turistiku – nabízí návštěvníkům dokonalé podmínky pro koupání s předlouhými plážemi a pozvolným vstupem do moře, což dělá z Turecké riviéry ideální místo k dovolené také pro rodiny s dětmi. Díky pohoří Taurus, které věrně kopíruje celou délku pobřeží, je místo chráněno před nepřízní počasí a vytváří podmínky pro koupání od dubna až do listopadu. Moře je zde výjimečně teplé a slané, teplota vzduchu dosahuje v průměru 35°C.

 

 

Letáček je ke stažení v souboru .pdf ( program Adobe Reader pro otev ření letáků - zdarma ke stažení ZDE)